Úvod Reporty Rebel Tour Frýdek Místek

Rebel Tour Frýdek Místek

22
0
Reklama

Přátelé mě pozvali na Rebel tour  od skupiny Traktor, tentokrát do Frýdeckého kulturáku. Pátek 13, nevím, jestli to je správné datum. Ale asi jo. S dalšíma známýma jsem se domluvil, že mně přiberou do auta.

Po menším hledání jsme se dostali dovnitř kulturáku. Hned u vchodu mě mile přivítal Martin z Mar-Tom Music a domluvili jsme se, že pak dáme řeč.

Na sále už totiž hrála první skupina Acoustica. Protože tam hraje kolega z práce, tak jsem je chtěl vidět a slyšet. Konečně se mi to povedlo. Sice nehrají svou tvorbu, ale převzaté věci ve svých akustických aranžích. Slyším všude na ně samou chválu, tak jsem zvědavý. Nepamatuju si, co všechno hráli, ale AC/DC v jejich podání bylo hodně dobré. A nejenom AC/DC, ale to co jsem slyšel, bylo hodně dobře zahráno i odzpíváno. Možná si někteří před koncertem řekli, jestli se tam budou hodit, tak teď si všichni můžou s klidem říct “Ano hodili se perfektně“.

Druhá kapela večera a vlastně taky společník na celém turné Komunál. Bohužel to není zrovna můj šálek kávy, tak nemůžu nějak zvlášť posoudit. Ale hodně lidí je má rádo a jezdí s nimi po celé republice. Já si raději dal pivko a dal řeč s pár známýma, co jsme se potkali u desítky Radegasta. Po jejich vystoupení bylo hodně lidí spokojeno, prý vynikající koncert a všichni se mi divili, že mě to nebere. Snad příště, už dneska to bylo lepší, než posledně. Na druhou stranu, lidsky jsou to úplně pohodoví a fajn lidi, to zase ano.

Poslední pauza a chystají se Traktor, hlavní tahák večera. Letos jsem je viděl tolik krát, že ani nevím, co mám psát, abych se pořád neopakoval. Jsou prostě dobří a ať si říká kdo chce, co chce. A že hrají agrometal, nebo něco takového. No a co. Lidé to prostě chtějí slyšet, protože je to baví. A ti co je to nebaví, tak na ně nechodí.

Po skončení jejich setu jsem musel rychle k autu, někteří ráno šli do práce. Možná to bylo to nejlepší, že jsme rychle odjeli, protože s tolika známýma by to mohlo dopadnout špatně a celou sobotu bych se léčil. Děkuju klukům z Mar-Tom Music za pozvání a setkání se s nima po pár měsících. Hoši, příště to už snad konečně vyjde J.

Tak zas někdy a někde.

Aleš DZON Steffek

 

Reklama