Úvod Reporty 17.8.2013 Rocková Ostrava

17.8.2013 Rocková Ostrava

1073
0
Reklama

Zdravím Vás ROCKOVÉ FANOUŠKY. Když jsem zjistil, že v Ostravské pekelné výhni budou vystupovat KREATOR spolu s DESTRUCTION  v jeden den a sekundovat jim budou ještě další povedené grupy, tak bylo jasné, že se musím dostavit. Mít to pod nosem a nejít, to by byl přímo velký nesmysl. Takže sehnat pár kámošů, ať nejdu sám a můžeme vyrazit.

 Je polovina Srpna venku hic jak v pekle a my si to směřujeme do ještě většího pekla. Akce je totiž v rozpálené Dolní Oblasti Vítkovic. Pro neznalé – takový skanzen Ostravských Hutí, který si přímo žádá a řve ” UDĚLĚJ TADY POŘÁDNOU METALOVOU PAŘBU”.

Je poledne a my vyrážíme, bohužel , asi nestihneme první skupinu. Jsou to Drinks After, kteří hrají pouze převzaté věci a nic svého, prostě něco na příchod a seznámení s areálem.

 Druzí jdou na řadu WITCH HAMMER, Třinecká kapela hrající celkem dlouhou dobu. Mají za sebou celkem dost koncertů a taky pár CD. Bohužel byli pouze ve třech a né v plné sestavě, ale i přes to si začátek festu celkem fest užili :).

Po Čarodějnickém kladivu přichází naše stálice na rockovém nebi, DOGA. Někteří je neberou jako samostatnou koncertní kapelu, ale pro mě jsou skvělí a pořád mě baví. Pánové měli sice trochu časovou tíseň, ale i přes to si po koncertě našli čas na fanoušky. Ještě navíc byli ve skvělé náladě.

No a po tom velkém psovi přichází můj první velký flák “TITANIC“, za prvé je to Česká legenda metalu, za druhé, ještě jsem je neviděl a za třetí hraje tam bubeník světové třídy”Martin Marthus Škaroupka”. Který bubnuje taky ve světových CRADLE OF FILTH a to je celkem klasa. Některým se nelíbili, ale mi ano. Odehráli většinou staré fláky, takže super METALOVEJ SVÁTEK.

 Ha, konečně uvidím údajně nejlepší revival světa. Kdysi je tak někdo pojmenoval. KISS FOREVER BAND z Maďarska. Protože jsem KISSáky párkrát viděl, tak snad můžu trochu srovnávat. Hoši do toho jdou naplno a všichni se baví. Nechybí jim pořádný make up a ani klasické plivání ohně a krve. Prostě rock and roll.

 Po nutné přestávce je tu místní banda chuligánů, která je sice víc známá v zahraničí. MALIGNANT TUMOUR, tááák moje srdcovka a konečně je uvidím s novým bicmenem ” BOHDIČEM”. Davida, bývalý bubeník, jsem potkal pod pódiem a dali jsme slušnou řeč. Tak konečně pořádný kotel na place, bordel jako vždycky. No a perlička na závěr, hlavní šéf Rosťa Horáček předal Martinu Bílosovi Bílkovi dáreček od jejich oblíbeného BANÍČKU. Dres Radka Slončíka.

 Legenda legend z Ostravy si připravuje pódium pro svůj set. CITRON, už jsou nachystaní. Zahráli většinou věci z alba RADEGAST. Ale nezapomněli taky na svého kamaráda STANDU HRANICKÉHO, kterému se přišel na pódium poklonit sám TIM RIPPER OWENS, který si střihnul dvě skladby Judas Priest. Sakra to byla HUSINA po celém těle, vidět jak Citroni hrajou s bývalým zpěvákem Judas Priest. BOBMA. Nevím jestli to dneska někdo překoná.

 První velká hvězda dne. DESTRUCTION, jméno které tady do toho areálu úplně zapadá i podstatou jména. Tato Německá thrashová legenda to rozbaluje jak může, ale něco není OK. Nějak se jim zhoršil zvuk, pravda, v takovém železném komplexu to asi nebude jednoduché. Nazvučit takovou smršť decibelů. Možná, kdyby ubrali na hlasitosti, třeba by to bylo lepší. Bohužel, díky zvuku NIC MOC.

 Po Němcích se chystá JORN LANDE, pro mě celkem neznámé jméno (nekamenujte mě). Sice po zjištění kde zpíval, to tak neznámý hlas není. Je to velký sympaťák a pohodář, který si koncert a vše okolo užil. Fajn vystoupení, kvůli kterého dnešní akci navštívilo hodně lidí. Myslím že nikdo nebyl zklamaný.

 A je tu další Deutsch Schlagstücken (Německá úderka) a hlavní hvězda KREATOR, k mojí smůle jsem nestihl jejich autogramiádu, moje chyba. Mile Petrozza a spol to rozpálili ve velkém stylu jim vlastním. Bohužel zvuk pořád nebyl to co by měl být. Ale všichni v kotli pařili na pokraj svých sil. Perfektní vystoupení.

 Po Kreator se chystají finové SILENT VOICES, tak to jsem zvědavý, co dokážou po tom před něma. Protože Kreator je Kreator. Možná to opravdu bylo tím, že hráli po hlavní hvězdě, ale mi a hodně lidem prostě nesedli, bylo to jako bez štávy. Hráli sice dobře, ale dlouho. SORRY. 

 Další hvězda už sice na pódiu byla, ale ne se svou kapelou TIM RIPPER OWENS. Po tom co ukázal s CITRON, to bude mít těžké. Začátek super, samé pecky z doby kdy byl u Judas Priest, ale asi od poloviny začal nudit, Buď to bylo tím horkem a únavou, nebo nevím. Zpěvák to je opravdu skvělý, ale bohužel se podepsaly ty tropy, na které tady nejsme zvyklí. Ostatní si vystoupení, myslím, že docela užili.

 Poslední na řadu jdou Maďarští WISDOM, kteří měli hrát dřív, ale nějaké problémy po cestě. Zatím jsem na ně slyšel jenom chválu, tak jsem napnutý jak struna. Tak zatím zvuk slušný, hudba vynikající a ikdyž už dost unavený, tak se opět začínám bavit. Na to že jsou dvě po půlnoci, nebo tak nějak, super, skvělý hudební zážitek. Bohužel, už většina lidí odešla a neviděla je. Jejich smůla. Skvělé vokály, dobrá rytmika a perfektí melodičnost. Bomba.

 No  a na závěr takové malé shrnutí.

 Fesťák měl svoje dětské mouchy, jako fronty u piva a dalšího občerstvení, všude samé fronty. ToiToi, je vždycky kapitola sama pro sebe a chaos při vystoupeních a přípravě kapel na pódium. I přesto děkuji Agentuře PROMO ONE , za uspořádání tak skvěle obsazen0ho festu a v roce 2014 doufám NA SHLEDANOU.

ČEST ALEŠ DZON STEFFEK

Reklama