Úvod Reporty Satarial, Advin Moth, Thanatophobia – Barrak

Satarial, Advin Moth, Thanatophobia – Barrak

26
0
Reklama

Do října loňského rok jsem vůbec netušil, že existuje nějaká Ruská skupina Satarial. A, že je to navíc nějaká velmi kontroverzní folk blacková kapela s prvky erotiky při vystoupeních. A zrovna oni jeli menší turné po střední Evropě. Protože jsem člověk, který je zvědavý, tak jsem si na ně zašel do ostravského Barráku. Ještě jsem překecal jednoho kámoše a vyrazili jsme.

První skupina ten večer byla havířovská Thanatophobia. Mikrofonu se tam drží holčina jménem Katka a bubeníka mají v kapse. Výrok Kači, prý je nebaví pořád někoho hledat a ten jim nedělá problémy. Jo a byli výborní. Obsazení je zpěv, basa a kytara, no a bubeník kapesní :).

Dalším vystoupivším byla Ruská gothic industriální grupa Advin Moth a to byl opravdu veliký nářez. Pro ty co mají rádi Rammstein opravdu lahůdka pro uši. Překvapilo mě sice, že na pódiu byl pouze zpěvák a baskytaristka, bubeníka zřejmě měli taky v kapse. Ovšem výkon byl úžasný a tento večer po hudební stránce byli pro mě nejlepší a nejenom mi se líbili. Bohužel neměli CD, které bych si mohl pořídit.

Hlavní hvězda večera je taky v mírně menším počtu, než jsem čekal. Obsazení bubny a zároveň klávesy a zpěv měla na starost Angelika, kytara a hlavní zpěv Lord Seth, hostující baskytaristka z Advin Moth a tanečnice, či spíš čarodějka Lolita, která vykonávala většinu magických rituálů a hraje na roh. Jako podávání vína z lebky, darování :) krve. Prošpikování voodoo panenky (medvídka) hřeby a ohňová show. Pak tady je ještě jedna strana jejich magického vystoupení a to je erotická, skoro až porno show. To se tak najednou ztratí celá svíčka v jejich útrobách, nebo z ní srší ohňostroj.

Pro většinu z asi šedesáti platících v klubu to bylo spíš o podívání se na jejich vystoupení, než o nějaké hudební stránce. Já se taky díval a fotil, ale taky poslouchal. Black metal není sice moje krevní skupina, ale zvědavost byla velká a vyplatila. Hudebně s to taky dalo zvládnout, není to pouze o jejich vizuálním provedení. Jestli budou někde poblíž, tak si na ně znovu s radostí zajdu, protože byli taky jako lidi v pohodě.

Tak zase někdy a někde Čus

Aleš DZON Steffek

 

Reklama