Úvod Reporty Šatlava Rock na Grilu – Opava Kylešovice

Šatlava Rock na Grilu – Opava Kylešovice

305
0
Reklama

Šatlava Rock Na grilu Opava Kylešovice
Tak jsem se konečně letos vypravil taky na nějaký fesťák, sice jednodenní, ale aspoň něco co stihnu skoro celé. Moje oblíbené rádio slaví tři rocky od svého vzniku a slavilo se třikrát a já byl až na té poslední oslavě v Opavě Kylešovicích. Sice jsem byl nějakou dobu i na první, která byla součástí MotoScuk 2014 což je motosraz, ale o tom jindy.
Je sobota 26.7 a oslava začíná. Přijíždím sice trochu později, ale stíhám ještě větší část setu prvních FREE FALL z Uherského Hradišě. Tak ti mně docela dotali. Myslel jsem si, že hrají nějakou zábavovku, ale to oni né. Hrají slušný rokec a charizmatická zpěvačka tomu dává šťávu. Tak to mě mrzí, že jsem je nestihl celé. Opravdu stojí za to. Jak jsem později zjistil, tak už mají nějaké předskakování za sebou jako Within Temptation, Lordi, Grave Digger a teď se chystají zahřívat publikum pro Tarju Turunen. Jen tak dál, doufám v setkání v Třinci.
Další kapela co se na pódium je brněnský pover metalový EAGLEHEART. Hoši to rozjeli perfektně, zábava se rozjíždí i pod pódiem. Rif střídá rif, kluci si to užívají a asi ani nečekali tolik lidí před sebou. Paráda i přes to šílené slunce co pálí jak o život. Po koncertě na ně čekají fanoušci na podpisy. Super.
Dám si trochu pauzu a jdu se projít po areálu, který je docela slušně zaplněn. Na place jsou AC DC Revival, tak mám trochu času pokecat se známýma. A, že jich došlo docela dost.
Hned po AC DC se chystá SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY a jejich folk metal, nebo jak píšou, etno doom si nemůžu nechat ujít. Dost jsem se na ně těšil, tak vzhůru dolů. Střídá se jedna pecka za druhou a ani si nemám šanci zapamatovat, co všechno hráli. Prostě klasika v perfektním podání. JO.
A už se chystá asi největší tahák akce TRAKTOR a u první skladby pro ně mají fanoušci překvapení v podobě nového fan klubu. U těchto rockerů snad nemusím nic psát, většina je zná a ví, o co jde. Hudba perfektní, zábava výborná, jenom to delší zvučení. Stejně jim to většina lidí hned u prvních tónů promine. Před přídavkem byla taková menší vsuvka v podobě předání dárků oslavencům. Jeden si z toho dokonce udělal i svůj maličký recitál, že Jiříku. Přídavky a konec. Fans sice ještě chtějí víc, ale čas tlačí.
Teď už jsou na scéně jenom hvězdy ALEŠ BRICHTA BAND. Hudba dobrá, songy klasika, ale show mě moc neoslovila. Jeho písničky mám rád, ale tak nějak jsem si je šel poslechnout dozadu. Hrál skladby ze svých projektů, ale taky něco ještě z doby působení v Arakain. Dík, ale buď jsem byl utahaný z toho sluníčka, nebo nevím. Nějak toho bylo moc.
Ještě dvě kapely. První DOGA, tak to jsem si opět dopřál celkem dosyta. Mají opět nové pódium. IZZI a spol prostě ví jak na nás. Zase všichni před něma křepčí a skandují. Doga hraje jeden hit za druhým a na pódium se k nim přidává malý kytarista, kterého občas na nějaké akci potkám. A už vím i ke komu patří. Super. Tak zase nezklamali a všichni se bavili.
Bohužel na poslední RUR nemůžu zůstat, protože druhý den jdu do fabriky. No nevadí, však je zase potkám někde jinde.
A teď takové malé shrnutí. Po dlouhé době zase nějaká akce, která byla vyprodaná, a navštívilo ji přes dva tisíce lidí, a to jsem ještě řádně ubral. Před bránou čekali další lidé, kteří se nedostali dovnitř z důvodu kapacity a bezpečnosti. Na akci bylo dvacet osm druhů piva a já nemohl zkoušet. Probíhaly různé soutěže, třeba v lízání šlehačky z klína partnerky, pojídání kobylek, o nejlepší pivní mozol a další. Kdo chtěl, mohl vyzkoušet nafukovací sumo. Parkoviště pro auta na poli a motorky měly svoje parkování taky. Počasí bylo skvělé, možná i moc horké, ale hned u areálu je řeka, a když někdo chtěl tak se mohl ovlažit v ní. No prostě pohodová akce. A proč rock na grilu, protože o přestávkách byla show u grilu. Kde se grilovalo nejenom maso, ale taky ovoce anebo třeba i zmrzlina. Tak za rock zase na grilu v Kylešovicích
Hoj Aleš DZON Steffek

 

 

Reklama