Home Akce Black metal

Black metal

Black metal

Black metal se vyvinul z thrash metalu a je charakteristický temnou, surovou atmosférou – na rozdíl od brutality thrashe. I když není tak brutální jako death metal, považuje se za extrémnější odnož metalu. Vokální stránka se většinou skládá ze skřehotu a growlingu. Zvukově je položený do vyšších tónin než u death, platí to jak pro hudbu, tak pro zpěv. I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violancela
Tematicky se opírá o satanistickou a antikřesťanskou lyriku, pohanství, válečnou tematiku, nihilismus, ale existují i kapely, které se zaobírají mytologií, historií, filozofickými úvahami nebo velebením panenské přírody. A dokonce i křesťanstvím (např. Crimson Moonlight; tento styl je satanisty přezdíván urážlivě white metal). Hudební úroveň je většinou (takže ne vždy) nižší kvality, jako výraz odporu vůči komerčním kapelám a hudebnímu průmyslu.
Black metal se proslavil začátkem 90. let v Norsku díky kapelám jako Mayhem a Burzum a jejich aférám s pálením kostelů nebo vzájemným vražděním.
Pro blackmetalovou image je příznačný warpaint (nebo corpsepaint) – černobíle namalovaná tvář.
K významným skupinám tohoto stylu patří již zmiňovaní Burzum a Mayhem, dále pak Gorgoroth, Cradle of Filth, Marduk, Dimmu Borgir a Darkthrone.

Chcete slyšet Black metal? Jděte na tyto akce

Jáááj! Žádná smažba v tomto stylu? Nóóó, asi jste to prošvihli ;-) Ale pokud o nějaké víte, můžete ji přidat.