Home Akce Grind core

Grind core

Grind core

A hned se zdá, že death není tak tvrdý, jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu. Zní jako tvrdší death, ale vyvinul se z punku. Časté je prostředí pitevny, nebo jakékoli jiné, ve kterém je hodně střev, vnitřností, uřezaných končetin a tak podobně.
Tento styl není extrémní jen svojí hudbou, ale i zjevem a chováním. Grindcor skupiny mají totiž v oblibě při koncertech házet na své fanoušky střeva nebo jiné části těl – samozřejmě pravé (většinou prasata, jak je vidět na fotografii).
Jednou z dalších, velmi známou charakteristikou grindcoru a spřízněných stylů je mikrosong. Jsou to skladby trvající několik málo sekund. Skladba skupiny Napalm Death You Suffer byla shledána, se svojí délkou (o něco více, jak 1 vteřina), nejkratším písní vůbec. V roce 2001, se skupina Brutal Truth zapsala se svým klipem dlouhým 2 vteřiny, do Guinessovy knihy rekordů, za nejkratší videoklip (skladba “Collateral Damage”). Ale jiní, jako jsou Cripple Bastards na jejich demu “94 Flashback di un Massacro” a Agoraphobic Nosebleed na jejich 3″CD/10″LP “Altered States of America” to dotáhly do ještě větších extrémů. Altered States of America obsahovalo 100 skladeb, s délkou začínající od čtyř sekund až k přes jednu minutu dlouhým songům. Celková délka alba byla 21:44. Severoamerická kapela Anal Cunt nahrála EP 5643 Song, které obsahovalo 5643 skladeb v méně, než 15 minutách nahraných pomocí kreativního spojení skladeb a nahrávacích postupů.
V průběhu čtení o tomto stylu, jste si mohli všimnout, že mezi další extrémy se dají zařadit i názvy skupin, alb a samotných písniček.

Chcete slyšet Grind core? Jděte na tyto akce

Jáááj! Žádná smažba v tomto stylu? Nóóó, asi jste to prošvihli ;-) Ale pokud o nějaké víte, můžete ji přidat.