Home Nezařazené Therion

Therion

0
Therion
OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

Na podzim jsem měl jet na koncert Therion do Bratislavy, dlouho jsem nad tím přemýšlel. Nakonec jsem si řekl: Proč mám jet tak daleko, když v Ostravě je plno fajn koncertů.” A pár dnů nato mi šéf klubu Barrák řekl, že Therion budou v Lednu v Ostravě. A pro mě začalo shánění někoho, kdo pojede se mnou, ať pořád nejezdím sám. Termín koncertu je pro mě víc než výhodný, sice čtyři kapely a neděle, ale v pondělí mám odpolední. První překvapení které jsem nečekal bylo, že jsem stál ve frontě na vstup do klubu. Skvělé, v tom případě by mělo být plno a to nejenom na pódiu.

První dnešní kapela ruští symphonic metaloví IMPERIAL AGE. Poslední dobou sem jezdí docela dost kapel z Ruska a tahle byla teda jedna ze dvou nejlepších co jsem viděl. Musím napsat, že Imperial Age nastavili pro dnešní večer hodně vysokou laťku . Dvoje zpívající klávesy, které doplňovaly hlavní zpěvačku, kytara, basa a bicí, to vše se vmístilo na  ten maličký zbyteček podia co jim zůstal. Jejich půl hodinové vystoupení mělo ohromný náboj a bylo vidět, že si to užívají. Bohužel to bylo jenom půl hodiny a museli z pódia pryč. Zvuk stál taky za to, myslím to v tom nejlepším. Žádný velký rachot, co by se bil mezi sebou a byl čistý. No tak doufejme, že se zvukař neskazí a bude pokračovat v čisté lince.

Další dnešní kapela přijela z Číny a hraje, jak sami tvrdí mongolian nomad metal. EGO FALL. Spíš bych řekl, že míchají Čínský folklor do pořádného metalcore. Ano, to je něco pro moje uši. Intro měli hodně nezvyklé, to když si kytarista sedl dopředu pódia a zahrál na čínský lidový nástroj. Po intru začíná pořádný nářez, který se sice nehodí svým stylem k většině dnešních vystupujících, ale perfektní oživení a rozproudění fanoušků to bylo. Charizmatický dredatý zpěvák se svou skvadrou rozpohyboval všechny v klubu. Občasné využití hrdelních zpěvů a folklorních nástrojů vystoupení dalo opravdu pořádnou dávku exotiky.

Třetí, bohužel dneska nejnudnější  kapela, LUCIFERIAN LIGHT ORCHESTRA, vedlejší projekt Christofera Johnssona z Therion. Založil ji z důvodu nadbytku songů v jeho šuplíku, které se navíc nehodí do koncepce Therion. Odkazující na staré dobré Black Sabbath a vlivy sedmdesátých let. Hodně mi připomínají v říjnu vystoupivší Lucifer, tady v klubu.

Poslední dnešní kapela THERION si už chystá své nádobíčko. A už jsou tady, Určitě nebudou mít, tak výpravnou show jako někde v hale. Bohužel malé podium, ale nějak moc jim to nevadí. Dvou hodinová paráda začala a sní nás čeká dvacet jedna skladeb z jejich bohaté historie. U jedné skladby přišla na pódium zpěvačka z LLO. Nebudu to moc natahovat. Byli prostě skvělí a ty dvě hodiny jsem si prostě užil. Poslední song byl To Mega Therion.

Po skončení koncertů vždy nastalo focení, kdy přišli členové kapel a podepisovali se a fotili. Krásný nedělní zážitek s partou fajn lidí a výborné hudby. Děkuju Obscure Promotion a Barrák Music klubu za umožnění focení a vlastně i za to, že sem opět přivezli super kapely. Sice nebylo úplně vyprodáno, ale lidí bylo tak akorát.

Luciferian Light Orchestra:

1,Dr. Faust on Capri 2,Church of Carmel 3,Eater of Souls 4,Where the lilies grow 5,Venus in Flames 6,Taste the Blood 7, A black Mass in Paris 8,Dante and Diabaulus

Therion:

1,Ginnungagap 2,Schwarzelbenheim 3,Niefelheim 4,Vanaheim 5,Melek Taus 6,the Beauty in Black 7, Invocation of Naamah 8,Cults of the Shadow 9,the Siren of the Woods 10,Wine of Aluqah 11,Morning star 12,Black diamond 13,Black fiary 14,Mon Amour, Man Ami 15,Kings of Edom 16, Dreams of Swedenborg 17,Lemuria 18,the Invincible 19,Son of States of Time 20,Rise of Sodom and Gomorrah 21,To Mega Therion

Aleš DZON Steffek