Úvod Reporty W.A.S.P. – Bloody Road to Golgotha

W.A.S.P. – Bloody Road to Golgotha

38
0
Reklama

Další z legend Heavy Metalu hrála v Ostravě. W.A.S.P tady v klubu Garage podle mě odehráli skvělý koncert a to i navzdory tomu, jak špatná pověst je předchází.
Začněme, ale po pořádku. Rádio Čas Rock vyhlásilo hlasovací soutěž o předskokana na tomto koncertě a ze tří adeptů vyhráli Helpness z Hlučínska. Kluci z kapely byli před koncertem docela nervózní, protože všichni víme, že Blackie Lawless bývá docela náladový. Teď s klidným srdcem můžu napsat, koncert se jim povedl a podporu z publika měli taky solidní. A aby ne, když i kvůli nim pár lidí přijelo. Krom osvědčených skladeb zahráli taky něco nového. Seznam skladeb přikládám níž.
Hope
Ghetto
The Sun
Abolition
Believe
Conscience
Ages
Sleeping Hell
Dreams
Your Soul
Přestávka a nutná úprava pódia pro divochy z W.A.S.P., když jsem je viděl před rokem na Ostravě v Plamenech, tak jsem si nikdy nemyslel, že by mohli přijet zahrát do některého z ostravských klubů. Přece jenom jsou to velikáni a legendy, ty přece mají vystupovat ve větších prostorech. Je pět minut před třičtvrtě na devět a ochranka nás pouští do prostoru pro fotografy, za chviličku to bouchne. Po neskutečně dlouhém intru, jsou všichni na svých místech a hrnou to do nás. Sice to není ta divočina jako kdysi, ale taky oni nejsou tak mladí a divocí jako bývali. Přesto jsou plní energie a tu předávají mezi fanoušky. A fanoušci jim to vracejí ještě ve větší míře. Nehrálo se jenom z poslední desky Golgotha, ale taky z ostatních desek. Mezi songy se moc nemluvilo a raději se hrálo, tak koncert rychle odsípal a byl o poznání kratší, než avizovali. Já byl spokojen, a protože se mi nechtělo tlačit mezi lidma s batohem od foťáku, tak jsem si sedl do hospody a poslouchal společně s klukama z Helpness.
Seznam sonů co měli na play listu
On You Knees
Inside the Electric Circus
The Real Me
Love Machine
Last Runaway
Crazy
Arena of Pleasure
Miss You
Helion/I Don´t Need No Doctor
Golgotha
Charlie (nejsem jistý, že hráli)
Wild Child
I Wana Be Somebody
Já myslím, že koncert dopadl dobře a fanoušci byli spokojeni. Já teda určitě ano, i když nemám ani playlist nebo trsátko. Nebo dokonce fotku s Blackiem, v to jsem ani nedoufal. Čekání se mi ovšem vyplatilo a podpisy mám ode všech. Dokonce Blackie byl v dobré náladě a všem nám (asi šesti vytrvalcům) podpis dal. Z toho usuzuju, že koncert se líbil taky jemu.
Tak zas někdy, někde na pořádné párty.
Aleš DZON Steffek

 

Reklama